Rucava zied

13.06.2021.
Ceļojuma cena: 26 EUR
Papildizdevumi: 15 EUR (iekļauts mielasts)
1 dienas brauciens‌
Leju svētavotu Rucavā izpētīs, lai sakārtotu | liepajniekiem.lv

Papes Ķoņu ciems ir unikāls vēsturisks zvejniekciems – viena no retajām pērlēm ne tikai Latvijas, bet visas Eiropas kontekstā. Tas vēl ir saglabājis tādas etnogrāfiskās un tautas celtniecības parādības, kas citur sen jau zudušas.

Brīvdabas muzejs “Vītolnieki”. Muzeja komplekss ir tradicionāli tipiska piejūras ciematiņa zvejniek – zemnieksēta, kura piedāvā apskatīt senās ēkas, Papes zvejnieku un tai vietai atbilstošus darba rīkus, apģērbu un vienkoča laivu, ko atrada Papes jūrmalā.

„Rucavas goda mielasts” tradīciju namā “Zvanītāji”, kura laikā to dalībniekiem ir iespēja iejusties tradicionālajā Rucavas kultūrvidē, iepazīt Rucavas kultūras mantojumu, nobaudīt īstu kurzemnieku ēdienu un, protams, kopīgi to visu izdziedāt Rucavas dziesmās.

Leju svētavots. Avotu ieskauj savulaik vislielākās Latvijas ievas atvašu puduris (koks vecuma dēļ daļēji gājis bojā). Avota ūdenim tiek piedēvētas dziednieciskas īpašības.

Rucavas muižas kalna dendroloģiskais parks. Kurzemes hercogistes laikos šeit atradās Kurzemes hercogu muiža. No senās muižas saglabājušies tikai pagraba pamati. Mūsdienās šeit atrodas dendroloģiskais parks un skatu platformu, no kuras paveras gleznais skats uz kaimiņzemi Lietuvu.

* Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
* Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.

Pieteikties ekskursijai:

Comments are closed.