Zilo ezeru zeme Latgale

26. – 27.06.2021. 
pārcelts uz 28.-29.08.2021.
Ceļojuma cena: 80 EUR
Papildizdevumi: 20 EUR
2 dienu brauciens‌

Attēls:Rāznas ezers, Mākoņkalna pagasts, Rēzeknes novads, Latvia - panoramio.jpg — Vikipēdija

  1. diena

Nīcgales Lielais akmens ir vislielākais pašreiz zināmais laukakmens Latvijā. Šeit apkārtējie muižnieki pie akmens pulcējušies medībās, lai atpūstos un “stiprinātos”.

Višķu amatnieku centra amatnieki apmeklētājiem piedāvā maršrutu pa ciemu, kas sevī ietver iespēju interesanti pavadīt brīvo laiku. Viesiem ir iespēja izzināt Višķu vēsturi, apmeklēt keramikas un klūgu pinumu darbnīcas, piedalīties amatnieku meistarklasēs un ieklausīties kokles skaņās Višķu baznīcā, kā arī degustēt vietējos produktus – sieru un alu.

Nostāstiem vītais Mākoņkalns (arī Padebešu kalns) un Volkenbergas pilsdrupas, skatu terase no kuras paveras lielisks skats uz Rāznas un mazo Ubogovas ezeru.

Dabas izglītības centrs „Rāzna”. Piedāvā dabas izziņas nodarbības par īpaši aizsargājamajām dabas teritorijām, Rāznas nacionālā parka iemītniekiem ūdenī, mežā, pļavā un ezera piekrastē.

  1. diena

Lielais Liepu kalns ir Latgales augstākā un Latvijā trešā augstākā virsotne. Lielā Liepu kalna virsotnē uzbūvēts augstākais koka skatu tornis Latvijā, no kura paveras iespaidīgs skats uz apkārtējo ainavu, Rāznas un citiem ezeriem.

Jaundomes muižas vides izglītības centrs. Šeit var apskatīt vienu no lielākajām saldūdens zivju mulāžu kolekcijām Latvijā un iepazīties ar ūdensputnu daudzveidību Latgalē, kā arī apskatīt citus eksponātus, kas saistīti ar makšķerēšanas un medību lomu cilvēka dzīvē. Jaundomes dabas taka, kurā var iepazīties ar aizraujošām muižas laiku vēstures liecībām un izbaudīt Latgales dabas daudzveidību. Jaundomes dabas taka ved līdz Ežezeram- salām bagātākajam ezeram Baltijā.

Drīdža ezers. Ezeram raksturīga izstiepta forma, daudz līču, deviņas salas, no tām lielākā – Bernātu sala. Ezers līkumo kā upe, veido daudzus līčus, pussalas, salas.

Izbrauciens ar atpūtas kompleksa “Dridži” plostu, kas ir būvēts uz pontoniem un aprīkots ar motoru, kas attīsta ātrumu līdz 1,5 jūras mezglam. Braucot ar plostu, var v relaksēties, baudīt dabu, sauļoties, klausīties mūziku.

Uzmanību! Ceļojums tiks organizēts atbilstoši tiem sanitāri epidemioloģiskiem norādījumiem, kas būs spēkā uz brauciena sākumu (atbilstoši valsts noteikumiem). Līdzi nepieciešams ņemt sejas masku un roku dezinfekcijas līdzekli.

* Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
* Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.

Pieteikties braucienam

Comments are closed.