Ziemeļvidzeme

21. – 22.08.2021.
Ceļojuma cena: 79 EUR
Papildizdevumi: 20 EUR
2 dienu brauciens‌
Skaņaiskalns | Dabas aizsardzības pārvalde
  1. diena

Sarmītes Brūveres dambriežu audzētava. Ekskursija, staltbriežu apskate, zupas ēšana, vīna degustācija. Sarmīte ir īsta zāļu sieva no Umurgas pagasta un zina gandrīz visu par zāļu tējām. Dievs cilvēkam pie kājām noklājis veselības tepiķīti, kura izmantošanai nepieciešamas zināšanas Saimnieks Vilnis gatavo dažādus mājas vīnus, kuri ir degustējami ekskursijas laikā.

Limbažu spēks ir to daudzveidībā – tas nav tikai viens, bet daudzi stāsti, kam nepieciešams laiks un zinošs stāstnieks, lai aizvestu interesentu laikā un telpā, dodot iepēju izgaršot pilsētu. Sudrabs, himna, ezers, maize, siers, vilna, filcs, teātris un “Spēlesprieks”, dejotprieks, dziesmas, reņģu galvaspilsēta, kanoe airēšana un smaiļošana, radiālais ielu plānojums, 18.gs. sienu gleznojumi, etnogrāfisko audumu krātuve, aušanas prasmes un tradīcijas, viduslaiku pils – tā varētu turpināt atkarībā no stāstnieka zināšanām un klausītāja pacietības. Limbaži ar vietējo gidu.

Sudraba muzejs. Muzeja apmeklētāji varēs ne tikai apskatīt no sudraba veidotos skulpturālos mākslas darbus, bet arī uzklausīt gida stāstījumu par mākslinieka ieceri, ko viņš vēlējies pateikt.

Mazsalacas un tās apkārtnes burvība slēpjas ne tikai dabas skaistumā, bet arī tās vēsturē un kultūras pieminekļos, sākot ar Lībiešu kultu un svētvietām, turpinot ar 500 gadu seno barona mantojumu un tā laika sakrālajām celtnēm. Vakars Mazsalacā.

  1. diena

Skaņākalna dabas parks. Parks ir viena no skaistākajām vietām, kas stiepjas 3 km garumā Salacas labajā krastā. Ja nav bail no Nelabā, var apmeklēt 14 m garo Velna alu un Velna akmeni.

Kuivižu Mini Zoo astainie un spārnotie dzīvnieciņi līdz pavasarim dodas pelnītā atvaļinājumā,  lai nākampavasar gaidītu Jūs atkal ciemos ar jauniem dzīvniekiem un neredzētām ekspozīcijām. Mini Kuiviž Zoo – vieta, kur atpūsties kopā ar ģimeni un draugiem. Šeit tev būs lieliska iespēja iepazīties ar dzīvnieciņiem, apčubināt un pabarot tos, kā arī izvest pastaigā draudzīgos ponijus.

Neatklātā Latvijas pērle – Salacgrīva. Mazas kūrortpilsētas burvība.

Sladā pietura – uzņēmums “Ledus oga” piedāvā saldējumus un sorbetus visām gaumēm.

 

* Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
* Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.

Pieteikties braucienam

Comments are closed.