Zemes mala Malēnija

09. – 11.07.2021.
Ceļojuma cena: 119 EUR
Papildizdevumi: 25 EUR
3 dienu brauciens‌

Tempļa kalns ir senākā apdzīvotā vieta Alūksnes novadā Tempļa kalns ir senākā apdzīvotā vieta Alūksnes novadā, :7227

1.diena

Raunas staburags. Latvijas mērogā unikāls saldūdens kaļķiežu veidojums Raunas upes senlejā, kurš veidojis pirms 10 tūkstošiem gadu vai agrāk, avota kaļķiem nogulsnējoties un sacietējot augsnes virskārtā.

Raunas pilsdrupas. Pati pils celta 14. gs. otrajā pusē un bija viena no Rīgas arhibīskapa galvenajām uzturēšanās vietām ziemas sezonā – no septembra līdz februārim. Apmeklētājiem iespējams uzkāpt pils skatu tornī un apksatīt Raunas mazpilsētu no augšas jebkurā gada laikā.

Rankas muiža. Tagadējā Rankas muižas centra veidošana, domājams, sākusies pēc 1724.gada. Muižas dzīvojamā ēka celta ap 18.gadsimta vidu un vēlāk vairākkārt paplašināta. Pēc 2. Pasaules kara pils, kas atradās gandrīz drupu stāvoklī, tika piešķirta Rankas Lauksaimniecības skolai, kas mēģināja ēku atjaunot, taču divos ugunsgrēkos – 1986. un 1990.gadā pils tika izpostīta. Ekskursija  pa Rankas muižu iekļauj visu telpu apskati: recepciju, antīko automašīnu un priekšmetu izstādi, mākslas galeriju, bibliotēku un Romas katoļu kapelu, kā arī muižas 8,4 hektārus plašo parku ar trīs dīķiem.

Gulbene – pilsēta ar spārniem!

2.diena

Jaunlaicene un malēniešu muzejs. Jaunlaicenes muižas muzejs kopā ar vietējo sabiedrību ir uzņēmies ne tikai Jaunlaicenes muižas, bet arī Opekalna draudzes kultūrvēsturiskā mantojuma vērtību apzināšanu, vākšanu, saglabāšanu un popularizēšanu. Muzejs, caur prieku un labām emocijām stāsta par malēniešu un vācu baronu sadzīvošanu, par Opekalna baznīcu un draudzi. Iepazīstiet malēniešu kultūru un tradīcijas Jaunlaicenes muižas muzeja stāstos, īpaši skanīgo izloksni un pacentieties iemācīties kādus vārdus, lai vietējiem esi kuô zàlta zierns!

“Malienas Šveice” skatu tornis atrodas vienā no augstākajiem pakalniem – Dēliņkalnā un no tā paveras brīnišķīgs skats, no kura var saskatīt gan Apekalna baznīcu, gan tumšus silus, gan pat Igaunijā esošo Munamegi.

Pusdienas Alūksnē, bistro

Ainaviskās vietas Alūksnes pilsētā: Alūksnes baznīca, Pilssala un pilsdrupas, strūklakas, Tempļa kalns un tiltiņi, Tempļa kalna skatu tornis – viens no augstākajiem torņiem Latvijā (38 m). No torņa paveras gleznains skats uz muižas parku, Alūksnes ezeru un pilsdrupām. Glika ozoli – vienīgie dižkoki Latvijā, kam precīzi zināms vecums. Ozoli iestādīti Vecās derības un Jaunās derības pārtulkošanas gadā.

3.diena

Jaungulbenes muiža. Senākās ziņas par muižu ir no 18.gadsimta, kad tā vēl bija Vecgulbenes muižas daļa. Muiža pārbūvēta likvidējot gotikas formas un piešķirot romāņu neorenesanses stila iezīmes. Torņa fasādē – īpašnieku fon Tranzē-Rozeneku ģerbonis. Neobaroka stila interjeri, parādes pagalms ar dīķi un laukakmens vārtiem. Muižas “vešas mājā” ir iekārtots Jaungulbenes muzejs.

Ceļš līdz Madonas pievārtei.

“55 mārītes” ir ģimenes uzņēmums, kas attīstījis savu darbību dabisku, Latvijā augošu ārstniecības augu tēju un garšvielu ražošanā. Uzņēmums ražo vairāk kā 70 veidu tējas. Biznesa ideja attīstīta uz senu vērtību pamata – Latvijas daba ir mūsu spēka, prieka un veselības avots. Izsenis zināms, cik labvēlīga un dziedinoša ir tieši vietējo augu iedarbība uz konkrētā reģiona cilvēkiem – cilvēks un daba enerģētiski ir vienoti.

Pusdienas Madonā.

“Domu pietura”  – mājas vīnu degustācija un iegāde, “Madonas novada garša” objekts.

Uzmanību! Ceļojums tiks organizēts atbilstoši tiem sanitāri epidemioloģiskiem norādījumiem, kas būs spēkā uz brauciena sākumu (atbilstoši valsts noteikumiem). Līdzi nepieciešams ņemt sejas masku un roku dezinfekcijas līdzekli.

* Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
* Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.

Pieteikties ekskursijai:

 

* Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
* Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.

Pieteikties braucienam

Comments are closed.