- Tūrisma Birojs Mārītes - http://www.marites.lv -

ŽEMAITIJAS PĒRLES

21.09.2019.
Ceļojuma cena: 25 EUR 
Papildizdevumi: ~ 15 EUR 
1 dienas brauciens

‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌

Izbraukšana no Liepājas (K. Zāles laukums/ pie viesnīcas LIBAVA)

Pluņģes muižas ansambli, kas tiek uzskatīts par vienu no ekskluzīvākajiem Lietuvā, bieži dēvē par Žemaitijas Versaļu. Muiža, kura ir zināma kopš XVI gs., kad to pārvaldīja kunigaitis Mihaels Oginskis ar sievu Mariju. Pateicoties viņiem, tika uzbūvēta pašreizējā neorenesanses stila pils un ierīkots skaists parku 60 hektāru platībā.

Telši – Žemaitijas neoficiālā galvaspilsēta! Šī savdabīgā un romantiskā pilsēta tiek dēvēta par vienu no skaistākajām Lietuvā! Tā izvietojusies Mastis ezera krastā, kalnainā un ainaviskā vietā, ezera promenāde, kas ir viena no modernākajām promenādēm Baltijā! Telšu ielās uz dzīvi apmetušās mazās jaukās skulptūras, kas stāsta par pilsētai nozīmīgiem notikumiem senatnē un mūsdienās.

Džiugas siera stāsts un degustācija – lietuviešu lepnums siers “Džiugas” ir tradicionāls cietais siers ar ļoti zemu mitruma saturu, ar nedaudz pikantu garšu, kurā jūtams augļu/ riekstu aromāts. Siers tiek pielīdzināmas pasaulslavenajiem cietajiem Itālijas sieriem. Degustēsim cietos sierus Džiuga, meklēsim izsmalcinātas garšas kombinācijas ar plašu aromātu klāstu.

“Medaus kletele” saimniecība piedāvā izmēģināt bišu gultas omulīgi iekārtotā bišu namiņā, caur logu vērot lidoņu dzīvi un sajust, kā pazūd saspringums un nemiers. Lai arī te nevar redzēt visas 100 bišu saimes vienuviet, jo saimnieks tās izlicis tuvējos mežos, saimniecībā iespējams izbaudīt dažādas medus garšas, tajā skaitā medu, kas 2017.gadā ieguvis balvu kā gardākais – liepu lapu izsvīdumu medus.

* Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
* Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.

Pieteikties ekskursijai: