Vidzemes augstienes noslēpumi

04. – 05.07.2020.
Ceļojuma cena: 75 EUR
Papildizdevumi: tiks precizēti
2 dienu brauciens‌

  1. diena

Ķeipenes  kinostacija ir dzelzceļa stacija ar vienīgo saglabājušos sliežu posmu bijušajā maršrutā Rīga–Ērgļi, ekspozīciju izcilajam kinorežisoram Sergejam. Eizenšteinam, senu kino tehniku, īstu jūras navigācijas uguns zīmi – veltījumu J.Podniekam un vides instalāciju – milzu galdu kino dižgariem. Galds ir sešus metrus augsts, blakus tam divi krēsli, viena krēsla atzveltnē – stilizēts iluminators. Galdā iebūvētas kāpnes ļauj to izmantot kā skatu laukumu.

Ērgļi – vārti uz Vidzemes augstieni!  Ērgļu viduslaiku pils ir valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis. Pilskalna galā atrodas koka lapene, kas ļauj baudīt brīnišķigu skatu uz Ogres upes līkločiem.

Vidzemes augstienes Ērgļu pagasta viena no skaistākajām vietām ir Braki. Te dzīvojis un radoši darbojies latviešu klasiķis Rūdolfs Blaumanis (1863 – 1908). Rūdolfam Blaumanim „Braki” bija kā plāksteris, ja pasliktinājās veselība, šeit dzīvoja tuvie cilvēki, bija atspirdzinošais lauku gaiss, un tikai te, Blaumanis vislabāk varēja rakstīt. Silmaču pankūkas.

Gaiziņš atrodas dabas parka “Gaiziņkalns” teritorijā, kas izvietojies Madonas novada Vestienas, Bērzaunes un Aronas pagastu teritorijās. Kāda teika vēsta, ka sen senos laikos Vidzemē dzīvojuši arī kurši un Latgales latvieši, bet ap Gaiziņu bijusi Vidus zeme, no kā tad arī radies vārds Vidzeme.

  1. diena

Madona ir Vidzemes mazpilsēta, kas savus ciemiņus sagaida ar mieru un stabilitātes sajūtu pretstatā lielpilsētu trauksmei un burzmai. Tam priekšnoteikums ir daba, kas pilsētu apveltījusi ar gleznainu reljefu. Vasarā Madonu varam dēvēt par zaļu pilsētu, koku un parku ieskautu, savukārt ziemā – par baltāko pilsētu, jo parasti Madonā ir visilgākā un sniegotākā ziema Latvijā.

SIA Burkānciems  ir Rutas un Stefana  kazu saimniecība. Saimniecībā ir krients pulks ar kazām,  kuras tiek barotas ar Mētrienas sienu. Uzņēmuma pamatnodarbošanās ir kazkopība un siera gatavošana. Saimniecības sierotavā top svaigais siers, fetas un kamamber veida sieri, kā arī puscietais siers, kas tiek nogatavināts vismaz 2 mēneši.

Kalsnavas arborētuma ierīkošana sākta 1975. gadā, lai veiktu zinātniskus pētījumus dendroloģijā un mežsaimniecībā, kā arī veidotu citzemju kokaugu stādījumus pavairojamā materiāla ieguvei. Viena no Latvijas skaistākajām dekoratīvo koku un krūmu kolekcijām. Šeit atrodas skatu tornis (25 m), pastaigu takas, peoniju dārzs (ap 100 dažādību), tūju labirints,dendrologa konsultācijas. Stādu iegāde blakus esošajā kokaudzētavā.

* Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
* Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.

Pieteikties ekskursijai:

Comments are closed.