TARTU UN AHHAA ZINTĀTNES CENTRS


02. – 03.06.2018.
Ceļojuma cena: 73 EUR,
Papildizdevumi: ~ 14 EUR
2 dienu brauciens

1 diena

Reuges (Rõuge) skatu tornis “Pesapuu”. Skatu torņa “Pesapuu” augstums ir 30 metri (augšējā skatu platforma atrodas 27 metru augstumā), bet pēc izskata skatu tornis atgādina koku ar diviem putnu būriem.

Ahjas upes krastos atrodas Taevaskoja klintis. Ahjas upes ainavas aizsardzības zonas gleznaināko daļu veido tās smilšakmens klintis.

Tartu vecpilsētas apskate: universitāte, Doma kalns, rātslaukums. Tartu ir Ziemeļeiropas senākā universitātes pilsēta, kam ar Latviju un latviešiem vēsturiski bijusi cieša sasaiste. Kā nu ne, Igaunijas otrā lielākā pilsēta atrodas diezgan netālu no Latvijas robežas un tur vienmēr valdījusi radoša un bohēmiska atmosfēra.

Naktsmītnes viesnīcā ar brokastīm, Tartu apkaimē

2 diena

AHHAA – Tartu zinātnes centrs – aizraujoša ekskursija nezināmajā zinātnes pasaulē. Šeit ir iespējams saprotami iepazīties ar zinātni un tehnoloģijām, pašam eksperimentējot un atklājot.
VAI
JAUNUMS!
Savas durvis ir vēris 10 gadu garumā Igaunijas Nacionālais muzejs. Tas ir veidots kā igauņu tautas pamatvērtību saglabātājs nepārtrauktības uzturētājs. Atvērta gan materiālā, gan virtuālā pasaule, kas aicina atklāt un izzināt.
Pati muzeja ēka, kā pelēks stikla milzis iegūlies bijušā lidlauka skrejceļa galā. Autori ir Parīzes arhitektu birojs DGT, kas par šo darbu jau saņēmuši Francijas arhitektūras balvas “Grand Prix” par labāko darbu ārzemēs.
Muzeja arhitektūra ietekmējusi arī ekspozīciju – tā veidots stāsts par igauņu ikdienas dzīvi, tradīcijām un kultūras attīstību no pirmajiem ieceļotājiem – roņu medniekiem – līdz pat “Skype” izgudrotājiem.

Valka – Valga– robežpilsēta šodien bez robežām.

* Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
* Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.

Pieteikties ekskursijai:


Izdrukāt Izdrukāt

Comments are closed.