Tallina

24. – 25.10.2020.
Ceļojuma cena: 85 EUR/ (4-14) 50 EUR
Papildizdevumi: ~35 EUR
2 dienu brauciens‌

 

  1. diena

Izbraukšana no Liepājas plkst. 5:00
Ceļš līdz Igaunijai.
Rannametsa kāpas vienmēr ir bijušas populāras tūristu vidū. Apļveida taka, kas daļēji iet pa dēļu celiņu, ved pa priežu mežu, kas atrodas kāpās, un pa Tolkuses purvāju, un galapunktā noved pie lielākā purvāja dīķa. Igaunijas augstākās kāpas Tornimegi virsotnē ir uzstādīts 18 metrus augsts skatu tornis, no kura paveras lielisks skats uz Tolkuses purvu un Pērnavas līci.

6 m augstais Keilas ūdenskritums. Ūdenskritums ir sešus metrus augsts un vairākus desmitus metru plats tādējādi ir trešais lielākais ūdenskritums Igaunijā.

Hidroplānu ostas muzejs (Lennusadam)Bez pārspīlējumiem – viens no modernākiem muzejiem Baltijā! Milzīgs atjaunots hidroplānu angārs. Zāles vidū – iespaidīga izmēra Otrā pasaules kara zemūdene “Lembit”, kuru var apskatīt arī no iekšpuses.
Eksponāti atrodas trīs līmeņos: “zem ūdens” (zemūdene, kuģa skelets), uz virsmas (zemūdene, laiva, lielgabals) un debesīs (lidmašīnas ir piekarinātas pie griestiem). Šeit nebūs garlaicīgi (un cilvēku skaits to apstiprina): zemūdenes ekipāžas projekcija, lidojuma simulators, šautuve, virtuālā realitāte, mini kinoteātris, foto stūrītis ar kostīmiem… Un ārpusē – ledlauzis “Suur Tōll” un citi kuģi! Muzejā regulāri tiek rīkotas tematiskas izstādes. Tagad un līdz 19.01.2020. – Saskia Boddeke “Sekss un jūra” par jūrnieka aizraušanos un ilgām.

Viens no populārākajiem un tūristu iecienītākajiem Tallinas vecpilsētas krodziņiem – III Draakon.  Kas atrodas Rātsnama vecajā tiesas istabā, omulīgā pagrabiņā. Šī vieta ir īpaša ar savu unikālo 15.gadsimta ieturēto interjeru. Telpās valda patīkama, teatrāla, atmosfēra. Ēdiens jābauda bez galda piederumiem un lustru vietā telpas izgaismo dažāda izmēra sveces, kas ciemošanos šajā vietā padara vēl īpašāku. Krodziņa saimniece cienās ar gardu brieža gaļas zupu, sešu šķirņu pamatīgiem pīrāgiem, medījuma gaļas grila desiņām un Rātslaukuma alu.

  1. diena

Brokastis. Tallinas vecpilsēta un senā nocietinājuma siena ar sargtorņiem:  Kiek in de Kok, Garais Hermanis, Resnā Margarita, rātslaukums, Ņevska katedrāle Tompea kalnā, skatu laukums uz Lejaspilsētu un jūru, rātslaukums, vecākais publiskais pulkstenis Tallinā un interesantie vecpilsētas pagalmiņi.

Panorāmas rats Skywheel of Tallinn  Skywheel uz T1 Mall of Tallinn jumta tika atvērts šī gada aprīlī (2019. gadā). Maksimālais augstums – 120 m virs jūras līmeņa (ritenis + tirdzniecības centrs + zemes reljefs). Skats no turienes ir patiešām krāšņs – pilsēta, jūra, Ülemiste ezers un skrejceļš!
Mēs atnācām uz saulrieta laiku (laiku var atrast Google) un 3 apļos redzējām pilsētu sākumā krāsās, tad gaismās! Kabīnes ir modernas: vasarā – gaisa kondicionēšana, ziemā – apkure, par maksu ir pieejamas VIP kabīnes un auksts šampanietis. Ietilpība līdz 6 cilvēkiem, pieejamas ratiem un ratiņkrēsliem.
Panorāmas rats uz jumta ir vienīgais Eiropā! Pašlaik šāda veida atrakcijas ir tikai Taivānā un Japānā. Viss ir droši, jo ēkas celtniecības laikā tika ņemts vērā riteņa svars un vibrācija.

Tirdzniecības centrs Tallinas Ferris wheel Skywheel ir jaunākais tirdzniecības centrs Tallinā, kur inovatīvā veidā apvienota klasiskā tirdzniecība un izklaide. Šeit ir izveidots unikālākais transporta mezgls Eiropā, kas savieno pilsētas tramvaja, autobusa, vilciena un lidmašīnu līnijas. Tallinas Ferris wheel Skywheel Centrs izveidots pavisam jaunā dimensijā ar 36 metrus augstu centrālo halli, ar gandrīz 6 metrus augstiem panorāmas logiem un milzīgiem stikla kupoliem, bet uz ēkas jumta uzstādīts panorāmas rats, kas ļauj apskatīt Tallinu no jauniem horizontiem.

Virtuālās pasaules un zinātnisko atklājumu centrs PROTO Iztēlojieties, ka braucat ar pasaulē ātrāko automašīnu, lokomotīvi vai gaisa balonu, vai arī pastaigājaties pa okeāna dibenu! Tagad tā ir realitāte – virtuāla realitāte — beidzot ir atvērta izgudrojumu rūpnīca PROTO, kas ir pavisam jauns un unikāls izklaides objekts visā Eiropā. Tikai šeit — vietā, kas kādreiz bijusi īpaši slepena – zemūdeņu rūpnīca, iespējams iepazīt pārsteidzošus iepriekšējo gadsimtu izgudrojumu izveidotos prototipus, kas ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību top jūsu acu priekšā. Vai vēlaties veidot, izgudrot, lidot, mācīties vai izgatavot kaut ko ar savām rokām? Tieši tam ir paredzēta PROTO, piedāvājot aizraujošas iespējas gan jauniem, gan veciem.
Gūstiet neaizmirstamu pieredzi PROTO atklāšanas rūpnīcā
Pastaiga okeāna dibenā, brīnummašīnas, pasaulē pirmais auto, lokomotīve un gaisa balons – tas viss un vēl vairāk jūs aizvedīs interaktīvā fantāziju pasaulē. PROTO atklāšanas rūpnīcā piedzīvojumi garantēti gan lieliem, gan maziem. Slepenajā zemūdeņu rūpnīcā var redzēt neticamus prototipus, kas ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību – virtuālo realitāti un interaktīvajiem risinājumiem – atdzīvojas jūsu acu priekšā.

* Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
* Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.

Pieteikties braucienam
Comments are closed.