ROŅU SALA


07.07.2018.
Ceļojuma cena: 85 EUR,
Papildizdevumi: ~ 10 EUR
1 dienas brauciens

No Mērsraga ostas izbraucam 8.00. Uz kuģīša tiek pasniegta brokastu kafija, tēja un nelielas uzkodas.

Roņu salā mūs sagaida maza ostiņa – Ringsu. Pati Roņu sala ir 5.5km gara un 3.5km plata. 2014.gadā to saskaitīti 125 iedzīvotāji. Skolā 9 skolēnus māca 5 skolotāji.

Dodamies apskatīt Roņu salas veco baznīcu, kura celta 1643. gadā un ir viena no vecākajām koka celtnēm Igaunijā (citi saka- Eiropā), esot būvēta no avarējuša burinieka daļām… Tieši līdzās vecajai koka baznīcai Roņu salas centrā slejas 1912. gadā uzceltā jaunā akmens baznīca. Iesvētīta un atklāta 1912. gada 20. jūlijā.
Salas bizness ir veikals (viens no diviem) un viesu mājas – kopā gan vecais, gan jaunais. Apskatei pieejams arī salas muzejs, kas atrodas blakus abām baznīcām un veikalam salas centrā.
Tālāk Roņu salas bāka. Tās metāla korpuss uzbūvēts 1877. gadā un to projektējis neviens cits kā Parīzes Eifeļa torņa un Ņujorkas Brīvības statujas arhitekts – Aleksandrs Gustavs Eifelis. Roņu salas bāka atrodas salas augstākajā punktā – Haubjerres kalnā – salas austrumu daļā gandrīz pa ceļam no Ringsu ostas uz Ruhnu un tieši pa ceļam no salas centra uz slaveno Limo pludmali.

Limo pludmale, skats šeit atgādina beidzot kaut ko pazīstamu…kā Bernātos. Saka, ka te esot dziedošas smiltis.
Plkst. 20.00 esam Mērsragā.

* Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
* Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.

Pieteikties ekskursijai:


Izdrukāt Izdrukāt

Comments are closed.