RĪGA DIMD!


03.11.2018.
Ceļojuma cena: 19 EUR,
Papildizdevumi: ~ 8 EUR
1 dienas brauciens

Izbraukšana no Liepājas (K. Zāles laukums/ pie viesnīcas LIBAVA), plkst.7:00

Latvijas Ugunsdzēsības muzejs piedāvā iepazīties ar ugunsdzēsības un civilās aizsardzības sistēmas attīstību no 19.gs. vidus līdz mūsdienām, pārbaudīt zināšanas un gatavību korekti rīkoties iespējamās ekstremālās situācijās, kā arī iemēģināt roku nosacīta ugunsgrēka dzēšanā.

Iepazīsim slavenās rūpnīcas VEF vēstures muzeju. Muzeja jaunā ekspozīcija aicinās doties ar VEF vēsturi saistītos interaktīvos piedzīvojumos – izmēģināt, kā tas ir – piezvanīt, griežot telefona ciparripu, vai fotografēt ar VEF Minox, izjust, kā skanēja 30., 60. un 80. gadu radio, doties virtuālā tūrē pa VEF teritoriju un iepazīt nozīmīgas vietas un objektus.

Apskatīsim bijušās rūpnīcas VEF teritorija gida pavadībā. Tas būs aizraujošs gājiens uz bijušo rūpnīcu, pa ceļam uzzinot, kurā korpusā ražoja slaveno fotoaparātu VEF Minox, tranzistoruztvērēju “Spīdola” un leģendārās bobsleja kamanas.

Un noslēgumā iepazīsim VEF Kultūras pils telpas, gida stāstījumā uzzināsiet intersantus faktus par pils arhitektūru, vēsturi un rekonstrukciju.

Vecrīgā atrodas viens no lielākajiem Farmācijas muzejiem Eiropā. Tajā iespējams aplūkot, kā Rīgā gatavoti medikamenti no 14. gadsimta līdz pat mūsdienām. Latvijā pirmās aptiekas atvēra jau 14. gadsimtā. Kopš tā laika jau profesionāli gatavo zāles. Savulaik mūki bija vieni no pirmajiem, kas klosteros mērķtiecīgi audzēja dažādus augus, lai palīdzētu cilvēkiem pret visdažādākajām kaitēm. Farmaceita profesija radās vēlāk. Saistošā un izglītojošā veidā apmeklētāji tiek iepazīstināti ar Rīgas Melnā balzama (agrāk – Kunces balzams) ražošanas aizsākumu, tā zināmajām sastāvdaļām, drogu izcelsmi, vākšanu un iedarbību uz cilvēku organismu.

* Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
* Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.

Pieteikties ekskursijai:

Izdrukāt Izdrukāt

Comments are closed.