Piekrastes aicinājums

17.10.2020.
Ceļojuma cena: 30 EUR
Papildizdevumi: ~15 EUR
1 dienas brauciens‌

 

  1. diena

Baložu kūdras muzejdzelzceļš ir 750 mm platuma šaursliežu dzelzceļš Ķekavas novada Baložos, vienīgais kūdras muzejdzelzceļš Latvijā. Tā garums ir 2,5 km. Tas ir daļa no kādreiz eksistējušā šaursliežu dzelzceļa, ko Baložu kūdras fabrika tika uzbūvējusi kūdras pārvadāšanai. Izbrauciens ar kūdras bānīti.

Zemnieku saimniecība “Strēlnieki”. Saimniecībā nodarbojas ar lielo dzērveņu un melleņu audzēšanu un pārstrādi.

Ragaciema sedumi. Sedums ir vieta, kurā zvejnieki piestāja ar laivām, rīkoja kopīgas apspriedes un uzceltajās tīklu būdās glabāja zvejas rīkus – tīklus, enkurus, bojas un citu zvejošanas procesam nepieciešamo inventāru. Kamēr vīri sprieda par noķertajiem lomiem un turpmākajiem darbiem, tikmēr zvejnieku sievas un bērni sedumos taroja tīklus (lasīja zivis ārā no tīkliem). Ragaciema sedumā vairākas tīklu būves tradicionālā stilā ir atjaunojuši vietējie zvejnieki savu sentēvu piemiņai.

Zivju degustācija Ragaciemā iespēja iegādāties saimniecībā gatavotās zivis. Kalnpuru zivis ar zivju kūpināšanu nodarbojas jau ceturtdaļgadsimtu, savienojot senās tradīcijas ar pašu pieredzi un jaunievedumiem, top augstas kvalitātes produkcija nelielos daudzumos – kūpināta ar alkšņa malku un skaidām. Nobaudīsim dažādi pagatavotas zivis un būs iespēja tās iegādāties vešanai mājup!

Kaltenes kalvas  ptuveni pusotra kilometra attālumā no Kaltenes jūrmalas mežā atrodas lieli akmens krāvumi, kas tiek dēvēti par kalvām. Šie ir unikāli veidojumi, jo nekur citur Latvijas piekrastē tie nav sastopami. Apsūnojušie, ar mežu apaugušie vaļņveidīgie pasaules tapšanas liecinieki veidojušies pirms vairākiem tūkstošiem gadu, atkāpjoties Baltijas ledus ezeram. Pat dienas laikā pastaiga kalvās šķiet kā viesošanās pasakainā, apburtā mežā, kur reiz ienākušie ļaudis pārvērsti par apsūnojušiem akmeņu kuprīšiem… Ejamais attālums ~1,7 km.

* Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas var mainīties.
* Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.

Pieteikties braucienam
Comments are closed.