- Tūrisma Birojs Mārītes - http://www.marites.lv -

Gaismas festivāls Pakrojā

Lielās Ķīnas laternas
14.12.2019.
Ceļojuma cena: 28 EUR,  izpārdots
Papildizdevumi: ~ 16 EUR

1 dienas brauciens

‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌

 

Senās tehnikas muzejs Sodelišku muižas saimniecībā. Muzejā ir ārējā un iekšējā ekspozīcijas, muzeja ēkā arī neliela kafejnīca. Apskatei pieejami tvaika vilcēji, traktori, autobusi, kravas automašīnas, pirmskara un padomju laika automašīnas, motociklu un velosipēdu kolekcijas. Blakus muzeja ēkai var apskatīt arī lidmašīnu AH-2. Muzeja eksponāti bieži piedalās retro auto parādēs Lietuvā un ārpus tās.

Kirkilu ciema ziemeļaustrumus ieskauj Kirkilu ezers, kas atšķiras no citiem karsta ezeriem un  ir izveidojies no ne mazāk kā 30 ar ūdeni pilnām dažāda vecuma un lieluma savienotām karsta kritenēm. 2015.gadā tika uzbūvēts Biržu reģionālā parka skatu tornis, no kura iespējams redzēt Kirkilu karsta ezeru unikālo ainavu. Skatu torņa augstums ir gandrīz 32 metri, skatu punkts atrodas 30 metru augstumā. No šā punkta iespējams redzēt ne tikai karsta ezerus, bet arī Kirkilu ciemu un tā apkārtni.

Pusdienu pauze, ceļā uz Pakroju.

Šogad Lietuvā, Pakrojas muižā, norisināsies gaismas festivāls “Lielās Ķīnas laternas: Visuma zīmes”. Gadsimtiem senā gaismas festivāla tradīcija guva plašu apmeklētāju atzinību pagājušajā gadā, tāpēc šogad festivāla rīkotāji Pakrojas muižā gatavojas iekārtot vēl grandiozāku gaismas skulptūru parku, piedāvājot arī teātra šovus, izklaidi visai ģimenei, austrumu garšas un tradicionālu Ziemassvētku tirdziņu. Lielākajā muižā, kas saglabājusies Lietuvā, mākslinieki no Ķīnas ierīkos vairāk nekā 30 tematiskās gaismu instalācijas. Šoreiz vairākas no zīda laternām veidotās skulptūras sasniegs pat astoņu metru augstumu.

Vēla atgriešanās Liepājā.

* Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
* Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.