Nu, liela muiža! (Vidzemes muižas)

06.06.2021. Pārcelts uz 19.09.2021.
Ceļojuma cena: 33 EUR
Papildizdevumi: 12 EUR
1 dienas brauciens‌
Lielstraupes pils — Vikipēdija

Mucu muzejs, kur var aplūkot gan dažādas mucas un senos mucinieku instrumentus, gan mucu tapšanas procesu, gan arī pašiem piedalīties mucu izgatavošanā.,

Liestraupes pils ir viena no viduslaiku pilīm Latvijā, kas ar pārbūvēm saglabājusies līdz mūsdienām. Tā ir vienīgā pils Latvijā, kas vienā korpusā apvienota ar baznīcu. Šobrīd  pils ir atvērta apskatei un apmeklētājiem tā piedāvā ceļojumu cauri gadsimtiem kopā ar orientēšanos pils labirintos. Dažādas pagājušā gadsimta sākuma glazētu podiņu krāsnis, kā arī paveras nedaudz noslēpumainas slimnīcu ainas. Pils apskate ar vietējo gidu.

Pusdienu pauze Straupē. Iespēja apmeklēt Straupes Zirgu pasta zaļo tirdziņu.

Ungurmuiža ir harmonisks 18. gadsimta koka ēku ansamblis, milzu ozolu ieskauts, tas ieņem nozīmīgu vietu Latvijas kultūras pieminekļu mantojumu vidū. To cēlis barons fon Kampenhauzens kā savas dzimtas māju, un šobrīd Latvijā nav saglabājušās līdzīgas baroka koka celtnes, kuru iekštelpas ir tik bagātīgi izgreznotas ar sienu gleznojumiem. Veikti restaurācijas darbi, lai Ungurmuiža atdzimtu par muzeju, sabiedrisku centru un viesu māju.

* Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
* Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.

Pieteikties braucienam

Comments are closed.