NO MĪTAVAS LĪDZ JELGAVAI

15.09.2018.
Ceļojuma cena: 24 EUR,
Papildizdevumi: ~ tiks precizēti
1 dienas brauciens

Jelgava. Ar vietējo gidi izstaigāsim pilsētu, iekļaujot svarīgākos vēsturiskos apskates objektus. Apmeklēsim – Vecpilsētas ielas apbūvi, dievnamus, kvartālu pie dzelzceļa stacijas, un noslēgumā: atjaunoto J.Čakstes bulvāri, Mītavas tiltu un Sv. Trīsvienības baznīcas zvanu torni ar skatu laukumu un vēstures ekspozīcijām.

Jelgavas pils un Kurzemes hercogu kapenes ir lielākā šāda apbedījumu vieta Latvijā, turklāt viena no nedaudzajām valdnieku dinastiju apbedījumu vietām pasaulē, kas pieejamas apskatei. Tajā atrodas 21 metāla sarkofāgs un 9 koka zārki, kuros no 1569. līdz 1791. gadam apglabāti 24 Ketleru dinastijas un seši Bīronu dinastijas pārstāvji. Gadsimtu gaitā vairākkārt nežēlīgi izpostītas un izlaupītas, tagad Kurzemes hercogu kapenes atguvušas sākotnējo jēgu un izcila vēstures un mākslas pieminekļa cienīgu izskatu.

Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja ēka pazīstama ar vēsturisko nosaukumu Academia Petrina, celta 1775. gadā pēc pēdējā Kurzemes un Zemgales hercoga Pētera Bīrona ierosmes agrākās hercogu pilsētas pils vietā. Tajā atradusies pirmā augstskola Latvijas teritorijā, kur savulaik mācījušies Lietuvas un Latvijas pirmie prezidenti. Muzeja ekspozīcijas vēsta par nozīmīgām vēsturiskām norisēm no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām Jelgavā un novadā. Vislielākā muzeja krājuma vērtība ir latviešu glezniecības vecmeistara Ģederta Eliasa (1887. – 1975. gads) darbu kolekcija. Brīvais laiks Jelgavā.

Atpūtas brauciens pa Driksu un Lielupi ar atpūtas kuģi “Mītava”.

* Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
* Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.

Pieteikties ekskursijai:


Izdrukāt Izdrukāt

Comments are closed.