Lietuvas karaļu kūrorti

29 – 30.08.2020.
Ceļojuma cena: 75 EUR
Papildizdevumi: tiks precizēti
2 dienu brauciens‌

1 diena

Birštona – viena no slavenākajām Lietuvas kūrortpilsētām, kurā ir burvīgas dabas ainavas, organismu tonizējošs klimats un unikāli minerālūdens avoti. Birštonas kūrortpilsētas apskatīsim Kneipa dārzs, Sūkņu telpas, minerālūdens paviljons “Birutes Villa”- minerālūdens inhalācijas, Vitauta Dižā skulptūra.

Birštonas galvenā dabas bagātība ir minerālūdens, un pēdējos 170 gadus šis fakts ir bijis būtisks pilsētas attīstībai. Jau 400 gadu Nemunas upes gleznainos lokus Birštonā Lietuvas dienvidos sauc par karalisko atpūtas novadu. Gan brīnišķīgas ainavas, gan minerālūdens avoti, gan ārstnieciskā kūdra un dūņas arī šodien tūristus un atpūtniekus no visas pasaules turpina vilināt uz Birštonu.

Brauciens ar kuģīti pa Nemunas lokiem.

Lai ieraudzītu upes skaistumu  jākāpj Birštonas skatu tornī – visaugstākajā tornī Lietuvā. Torņa skatu laukums atrodas 45 m augstumā, kopējais augstums – 55 m.

Vakars Druskininku kūrortā. Druskininki ir viens no populārākajiem spa mīļotāju galamērķiem Lietuvāun vienlaikus vistālāk uz dienvidiem esošā Lietuvas pilsēta. Druskininkus ieskauj meži un cauri tek Nemunas upe. Nemūnas upes promenāde, skaistie pilsētas ezeri un muzikālās strūklakas vakarā. Gaisa vagoniņš pāri Nemūnas upei…

Nobaudiet lietuviešu nacionālo ēdienu cepelīnus un nogaršot ozolzīļu kafiju jaukajā nacionālajā krodziņā „Forto Dvaras” ezera krastā vai kur citur…

Iespēja apmeklēt lielāko ūdens atrakciju parku Austrumeiropā.

2 diena

Kā top lietuviešu saldā eglīte šakotis? Lietuvā vienīgajā Šakotis muzejā redzēsim Ginesa rekordu grāmatā ierakstīto lielāko šakoti – 3,72 m! un arī tā mazākos, no dažādām pasaules malām atvestos saldos zaraiņus…  Degustēsim divu veidu šakoti! Uzzināsim, ar ko tas atšķiras no vācu „baumkuken”.

Viens no pasaules unikālākajiem brīvdabas muzejiem ir Lietuvas dienvidos esošais Grūtas parks, kas neoficiāli pašu lietuviešu vidū iesaukts par Staļina pasauli. Tajā daudzu hektāru platībā izvietoti vairāki desmiti padomju laika skulptūru. Līdzīgi kā mūsu Karosta, arī pie Druskininkiem esošais Grūtas parks bieži izcelts dažādu ārvalstu mediju tūrisma slejās kā alternatīvs apskates objekts – tur meža ielokā var aplūkot dažādus padomju laika pieminekļus un objektus, arī dažādus ļeņinekļus. Neoficiāli to mēdz dēvēt par Staļina pasauli.

Merkines piramīda kupolā – redzēsim, ko spēj viens lietuviešu puisis, ja ļoti vēlas: nekas nav tik brīvs, kā cilvēka doma! Meditatīva vieta arī ikvienam laipnam viesim.

* Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
* Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.

Pieteikties braucienam