LIETUVAS ČETRAS GALVASPILSĒTAS


16. – 17.06.2018.
Ceļojuma cena: 71 EUR,
Papildizdevumi: ~ 22 EUR
2 dienu brauciens

1 diena

Ķērnaves 10.–14. gs. pilskalni un senpilsētas izrakumu vieta, kas iekļauta UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Te gleznainajā Neris upes ielejā, vienkopus apskatāmi 5 pilskalni.

Viļņa – Lietuvas kultūras pērle. Viļņa apbur un piesaista ar savu skaistumu, arhitektūras daudzveidību, baroka, gotiskā, un neoklasicisma stilu sajaukumiem. Sv. Apustuļu Pētera un Pāvila Dievnams ar interesanto vēsturi un grezno, balto interjeru atzīts par vienu no skaistākajiem baroka laika sakrālajiem pieminekļiem Baltijā. Lai apjaustu Viļņas vecpilsētas šarmu un baudītu gan seno, gan mūsdienu kultūru jāredz pilsētas nami un baznīcas, ielas un laukumi, Prezidenta pils, Katedrāles laukums, Gedimina laukums un tornis, vecākā augstskola Baltijas valstīs – 1579.gadā dibinātā Viļņas Universitāte.

Užupis – Neatkarīgā Viļņas Republika, mākslinieku kvartāls, nereti tiek dēvēts par Viļņas Monmartru! Šaurās ieliņas pilnas ar mazām dažādas kvalitātes koka un ķieģeļu mājiņām, no kurām daudzas pēdējos gados apgleznotas, rada īpašu noskaņu un gaisotni…

Brīvais laiks – iespēja apskatīt krāšņo Viļņas vecpilsētu naktī un nobaudīt tradicionālos ēdienus.

2 diena

Traķi atzīti par izcilu tūrisma galamērķi Lietuvā. Te apmeklētāju priekam skaistas ainavas un lielisks kultūras mantojums.

Traķu ezerpils gleznainā Galves ezerā pārsteidz apmeklētājus ar bagātīgo kultūrvēsturisko ekspozīciju.
Neparasti un interesanti skati uz pili un apkārtni paveras izbraukumā ar laivu, kuģīti, katamarānu pa Galves ezeru. Brīvais laiks ar iespēju ieturēt maltīti kādā karaīmu krodziņā

Kauņa.

Kauņas funikulieris – interesants industriālā mantojuma piemineklis, kuru pilsētnieki izmanto ikdienā jau vairāk kā 70 gadus (brauciens no 0.50 € /pers.).

Kristus Augšāmcelšanās baznīca – iesvētīta 2004.gadā kā tautas un valsts atdzimšanas simbols – modernākā baznīca Kauņā (apmeklējuma maksa – ziedojums).

Botāniskais dārzs – 1923. gadā izveidotā dārza botāniskajās kolekcijās tiek audzēti 7300 taksonu augi. Augu ekspozīcijas, Lietuvā lielākās oranžērijas, unikāla skaistuma parks ar dīķiem un romantiskiem tiltiņiem, vēsturiskā Augstās Fredas muižas vide nodrošina lielisku vietu atpūtai.

* Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
* Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.

Pieteikties ekskursijai:


Izdrukāt Izdrukāt

Comments are closed.