Latgalei viducī

05. – 06.09.2020.
Ceļojuma cena: 82 EUR
Papildizdevumi: 25 EUR (ar latgaļu pusdienām)
2 dienu brauciens‌

 

  1. diena

Teiču dabas rezervāta skatu tornis Kristakrūga (27m). No skatu torņa paverās iespaidīga ainava uz Teiču purva plašumiem.

Varakļānu pils un parks – klasicisma stila pils celta 1783.-89.g. grāfam M.Borham pēcitāļu arhitekta V. Macoti projekta un ir viena no ievērojamākajām Latgales pilīm. Pie pils Macoti projektētais romantiskā stila ainavu parks, kur atrodas Mīlestības akmens, kas apvīts leģendām par grāfa meitas un dārznieka nelaimīgo mīlestību.

Obelišku sāta – kaņepju muzejs ir pirmais šāda veida muzejs Latvijā. Tā kā kaņepes ir daļa no Latvijas vēstures un kultūras,pilnīgi loģiski radīta vieta,kas 100% veltīta šim augam.

Rēzekne atrodas uz septiņiem pakalniem, tās simbols ir Latgales atbrīvošanas piemineklis “Vienoti Latvijai”, tautā saukts par Latgales Māru.

Latgales vēstniecība GORS ciemiņus laipni gaida arī tad, kad šeit nenotiek kultūras pasākumi. Ekskursijas laikā iespējams aplūkot Mazo un Lielo zāli, orķestra mēģinājumu un horeogrāfijas zāli, kā arī ielūkoties aizskatuvē, mākslinieku telpās un uzkāpt uz jumta terases.

  1. diena

Malta. Atraktīvais amatnieks ir viens no “Pūdnieku skūlas” podniekiem,kas izmanto senču uzkrātās zināšanas. Darbnīcā “Malny Wylky” var redzēt tradicionālo darbu tapšanas procesu no virpošanas ar kājminamo virpu līdz to apdedzināšanai bedres tipa ceplī svēpējuma tehnikā.

Aglonas bazilika nenoliedzami ir Latvijas katolicisma centrs un pasaules nozīmes svētvieta.

Maizes muzejs – stāsts par maizi, ko pavēstīs muzeja vadītāja, veidotāja, sirds un dvēsele, latgaliete pēc izcelsmes un pārliecības. Šeit varēsim iegādāties pēc seno latgaliešu receptēm ceptu maizīti. Baudīsim stāstījumu par maizes vēsturi un maltīti latgaliešu gaumē.

Preiļu Leļļu muzejā iejutīsimies karaļa galma personāžu lomās. Karaļa ģērbtuvē atrodami vairāk nekā 350 grezni sieviešu, vīriešu un bērnu tērpi. Iespēja pielaikot senlaicīgos tērpus un nofotogrāfēties pie miniatūrām pilīm.

* Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
* Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.

Pieteikties braucienam
Comments are closed.