Latgale

08. – 09.08.2020.
Ceļojuma cena: 80 EUR
Papildizdevumi: tiks precizēti
2 dienu brauciens‌

  1. diena

Rokiški. Grāfa Tizengauza pilī izvietojies novada muzejs.  Muzejs ir izvietots Rokišķu pils ēku ansamblī. Muzejā var apskatīt apmēram 70 tūkstošu eksponātu. Muzeja apmeklētāji varēs iejusties savdabīgajā gaisotnē, apmeklēt  grāfu ģimenes  ēdamistabu, grāfa kabinetu, grāfienes, bērnu un viņu aukles istabas, kas ir aprīkotas ar autentiskām mēbelēm.

Programma „Siera ceļš”. Tā sauc programmu, kas iepazīstina ar siera ražošanas tradīcijām uzņēmumā „Rokiškio Pienas”.  Programmas laikā Jūs noklausīsities informāciju  par siera vēsturi 20.gs pirmajā  pusē, uzzināsit, kādas ierīces ir nepieciešamas siera pagatavošanai, noskatīsities videofilmu par siera ražošanas tehnoloģijas procesiem. Rokišķu pils saimniecības vadītāja uzaicinās Jūs uz  četru šķirņu sieru degustāciju.

Ceļš līdz Zarasai. Zarasu pilsētas vizītkarte ir unikāla 17 metrus augstā un 34 metrus platā konstrukcija – panorāmas rats. Tas paver lielisku skatu uz Zarasu ezeriem un salām. Lielākā no salām ir 44 hektārus aizņemošā Zarasu ezera Lielā sala, kura ir savienota ar panorāmas ratu caur pastaigu celiņu.

Krāslavu iepazīsim kopā ar vietējo gidu – grāfu Plāteru pils komplekss, sv.Ludvika Katoļu baznīca, Karņicka kalns, zirgu pasta stacija, promenāde, „sarkanais” laukums un Krāslavas ainaviskās skatu vietas…

Jauna ekskozīciju „Pī vīna golda”, Krāslavas Amatu mājā. 

  1. diena

Keramiķu Valda un Olgas Pauliņu darbnīca. Šo cilvēku labestība un latgaliešu gars apburs ikvienu! Keramiķa stāstos savijas tradīcijas un mūsdienu joki. Te ir iespēja piedalīties keramikas tapšanas procesā no sākuma līdz beigām, kā arī izmēģināt roku podu darināšanā un piedalīties cepļa kurināšanā.

Indras Laimes muzejs  Kā dāvana Latvijai simtgadē, Indrā atvērts Laimes muzejs. Tā interaktīvā ekspozīcija aicinās ikvienu darboties, sajust un domāt, skatīties nākotnē, nevis pagātnē. Muzeja uzdevums nav sniegt atbildi uz jautājumu “Kas ir laime?”, bet rosināt cilvēkos pozitīvas emocijas, ļauties iespaidiem, radīt, iedvesmot un meklēt katram savu atbildi uz šo jautājumu!

Muzejā “Andrupenes lauku sēta” Jūs nokļūsiet 20.gadsimta sākumā Latgales laukos, kur varēsiet apskatīt simtgadīgu lauku māju, klēti, melno pirti, smēdi, dažādus darbarīkus un sadzīves priekšmetus. Šeit var nogaršot Latgales kulinārā mantojuma „brīnumus”.

Bet pēc sātīgas maltītes turpat aiz muzeja Jūs aicina purva taka ar reibinošu vaivariņu smaržu, sārtu dzērveņu klājumu un skanīgām putnu balsīm.

* Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
* Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.

Pieteikties braucienam