Kauņa un Nemunas ielejas pilis

08.08.2020.
Ceļojuma cena: 29 EUR
Papildizdevumi: tiks precizēti
1 dienas brauciens‌

Kauņa ir otrā lielākā Lietuvas pilsēta, kuru par mājām sauc vairāk nekā 300 tūkstoši iedzīvotāju. Tā atrodas divu upju – Nemūnas un Neres – krastos. Vecpilsēta izvietojusies uz pakalniem un upju ielejās. Kauņas vecpilsēta: 13. gs pilsdrupas, rātsnams – viens no lieliskākajiem baroka pieminekļiem Kauņā, saukts par balto gulbi, gotiskā Pērkona māja.

Raudondvares pils vēsture aizsākusies 14.gs, kad Kauņas pievārtē Nemunas un Nevežas satekā tika uzcelta ordeņa pils, bet 1615.g. Radzivilu laikā tika uzcelta  renesanses stila Sarkanā muiža. 19.gs. Tiškeviču dzimta izveidoja vienu no skaistākajiem muižu kompleksiem Lietuvā. Šobrīd muižas galvenajā ēkā iekārtots muzejs, staļlos Mākslas un radošais centrs, kur notiek izstādes,  koncerti, teātra izrādes, bet oranžērijā darbojas elegants restorāns. Ēkas ieskauj sakopts parks.

Gleznainā Nemunas ieleja, baudījums zeltainās rudens nokrāsās. Nemunas krastos skatāmas vairākas pilis un pilskalni. Nemunas abi krasti izsenis bijuši apdzīvoti, tādēļ ceļā sastapsim vairākus senos pilskalnus – no dižākā – 40 m augstā Seredžus pilskalna paveras plašs skats uz Nemunas ieleju…

17.gs Panemunes pils ar parku un piecu līmeņu dīķu kaskādi (pilī paralēli notiek rekonstrukcijas darbi).

* Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
* Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.

Pieteikties braucienam