KAS MŪS VIENO, KAS MŪS ŠĶIR (LATVIJA UN LIETUVAI – 100)


14. – 15.07.2018.
Ceļojuma cena: 67 EUR,
Papildizdevumi: ~ 20 EUR
2 dienu brauciens

1 diena

Tērvetes senvēstures muzejs. Tērvetes vēstures muzejs izveidots ar mērķi informēt, popularizēt un izglītot sabiedrību par Tērvetes senvēsturi, kura aizvēsturiskos laikos ieņēma nozīmīgu vietu baltu, un īpaši zemgaļu politiskajā, ekonomiskajā un materiālās kultūras vēsturē.

Brīvdabas muzejā “Ausekļu dzirnavas” iespējams aplūkot seno darbarīku kolekciju, izmēģināt savus spēkus daudzveidīgajos zemnieku sētas darbos, vērot seno tehniku darbībā. Ik pavasari un rudeni muzejā notiek Sējas un Pļaujas svētki ar seno lauku darbu un amatu demonstrējumiem, kuros tiek iesaistīti arī apmeklētāji.

Latvijā varenākās karsta kritenes vērojamas tieši Skaistkalnes pusē. Pazemes ūdens straumes, kas no Iecavas upes pārplūst uz Mēmeli ir cēlonis tam, kādēļ šajā apvidū veidojas karsta ezeri un dziļākās sausās karsta kritenes Latvijā.

Birži. Biržu cietoksnis/ muiža (cēlis kņazs Radzivils 17.gs.) šodien novadpētniecības muzejs. Vienā no zālēm – viss, kas saistās ar alu!

Pils pagraba velvēs atraktīvā programma Alus ceļš – stāsts par alus tapšanu no grauda līdz putojošam miestiņam – Biržu alus degustācija tradicionālās tautas mūzikas pavadībā.

2 diena

Rokišķi. Rokišku pilsmuižas ansamblis – 19 ēkas un 28 ha liels parks, pilī saglabājušās autentiskas mēbeles, iekārtots muzejs.

Lietuvas dievdirbis Romualds Kaminsks ir kokgriezējs. Tieši šeit uzzināsiet par kokgriešanas tradīcijām Lietuvā.

Kritenes savdabīgi rotā arī netālo Pasvales pilsētiņu. Pasvale, kurā mīt nepilni desmit tūkstoši iedzīvotāju, ir izveidojusies pie Svales un Levuo upju satekas un tiek dēvēta par Lietuvas Brigi, jo, tāpat kā gleznainā Beļģijas pilsēta, ir bagāta ar daudziem tiltiem un tiltiņiem.

Zaļais avots – tas pirms vairāk nekā pusgadsimta negaidīti izveidojies upju sateces vietā. Kāpēc Zaļais avots? Tā ūdens plūst no ģipša slāņiem un mēdz reizēm atvizēt zaļā krāsā…

Apskatīsim vairākus simtus dzirnakmeņu, kas izveidoti skvērā un dekorē šo pilsētu – seno tirdzniecības ceļu krustpunktu un vēlāko lauksaimniecības rajona centru.

* Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
* Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.

Pieteikties ekskursijai:

Izdrukāt Izdrukāt

Comments are closed.