IGAUNIJAS RIETUMKRASTA BURVĪBA


21. – 22.07.2018.
Ceļojuma cena: 72 EUR,
Papildizdevumi: ~ tiks precizēti EUR
2 dienu brauciens

1 diena

Tori Elles ala. Tori, stāvā upes krastā Jūs atradīsiet noslēpumainu alu. Šī vieta ir apzīmēta ar nosaukumu Tori Elle, jo pa alu var nokļūt dziļi zemes dzīlēs. Tāpēc arī par šo alu ir daudz nostāstu un teiku.

Somā Nacionālais parks tika tika izveidots 1993.gadā neskarto purvu, sugām bagāto pļavu un mežu daudzveidības aizsardzībai. Somā daudzveidīgā daba, savdabīgais tiltiņš un pieci gadalaiki ir padarījuši šo vietu par ļoti populāru.

Olustvēres muiža ir viena no Igaunijas vislabāk saglabātajām muižām. Papildus modernajai muižas ēkai, uzmanību piesaista muižas pārvaldnieka māja, sarkano ķieģeļu govs kūts, pienotava, vārti, spirta brūzis un šķūnis. Pašu muižu ieskauj krāšņs angļu stila dārzs ar augstām akmens sienām.

Vīlandes piekaramais tilts. 1879. gadā Rīgas uzņēmuma Felser & Co izgatavotais tilts tika uzstādīts Vīlandes pilskalnā. Tilts bija Tarvastu muižnieka Karla fon Mensenkampa dāvinājums pilsētai. Tagad tas ir kļuvis par iemīļotu Vīlandes iedzīvotāju un viesiem un par Vīlandes simbolu. 1995. gadā tika veikta tilta atjaunošana.

2 diena

Pērnavas piekrastes pļavu pārgājienu taka. Pērnavas piejūras dabas rezervāts kopumā aptver 341 hektārus meža, lagūnu un piekrastes pļavu. Šeit tiek ganīti liellopi jeb pilsētas govis, kā arī šeit mīl ligzdot gan putni, gan arī abinieki. Unikālās pilsētas dabas atklāšanai viesiem ir izveidota 600 m gara pārgājienu taka ar skatu platformu, kas atrodas tieši Pērnavas centrālajā pludmalē jūras krastā.

Saulainā Pērnava jau kopš 1996. gada oficiāli ir Igaunijas vasaras galvaspilsēta, bet saule, jūra un liedags bijuši kūrorta pilsētas simboli un trumpji jau krietni senāk.

Pusdienas Pērnavā. Brīvais laiks

Baltijas jūras krasta līniju klāj neskaitāmas klusas pludmales, mazi piejūras ciemi un brīvdienu kūrorti. Uz šejieni atved daudzi ceļi – cauri neskartām pludmalēm, jahtu ostām un lielākām ostām, kā arī šeit ir neskaitāmi daudz interesantu nodarbju, ko izbaudīt.

Jolla Kaja. Rīgas jūras līča krastā, Kabli ciema tuvumā ir apskatāma noenkurotā jolla Kaja. Tās nosaukums tika izvēlēts pēc mājas ostas Kabli un laivas tipa jolla nosaukumiem. Divmastu burulaiva ir būvēta pēc vēsturiskā laivas tipa un iezīmē šeit tālbraucēju burulaivas ūdeņos ielaišanas 150. gadadienu.

* Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
* Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.

Pieteikties ekskursijai:


Izdrukāt Izdrukāt

Comments are closed.