Igaunija Peipusa ezers

14 – 16.08.2020. izpārdots
18 – 20.08.2020.
Ceļojuma cena: 129 EUR
Papildizdevumi: tiks precizēti
3 dienu brauciens‌

  1. diena

Ahjas upes krastos izvietotās Taevaskoja klintis Ahjas upes ainavas aizsardzības zonas gleznaināko daļu veido tās smilšakmens klintis un senā upe.

Igauņu lepnums – Igaunijas Nacionālais muzejs! Muzejs tapis desmit gadu garumā, izmaksājis vairāk nekā 70 miljonus eiro un ir modernākais muzejs Ziemeļeiropā! Muzeja ēka atrodas bijušā padomju lidlauka skrejceļa galā un to it kā simboliski turpina, izaugot no zemes kā skrejceļa turpinājums un slīpi tiecoties debesīs. Tās garums ir iespaidīgs –  trīssimt piecdesmit seši metri! Muzejs stāsta par igauņu ikdienas dzīvi, tradīcijām un kultūras attīstību no pirmajiem ieceļotājiem – roņu medniekiem – līdz pat “Skype” izgudrotājiem. Otra ekspozīcijas daļa veltīta 18 citu somugru tautu, tostarp lībiešu, kultūras vēsturei.

Tartu vecpilsēta: universitāte, Doma kalns, rātslaukums.

  1. diena

Brauciens gar ‘’igauņu jūru’’ – Peipusa ezeru. Kallastes pilsētā atrodas Igaunijā garākais devona smilšakmens atsegums – aptuveni 930 metru garš. Atseguma maksimālais augstums ir 8 metri. Sākot no pilsētas dienvidu puses un, virzoties līdz centrālajam laukumam, ir redzami 11 atsegumi.

Narva – Igaunijas robežpilsēta ar Krieviju. Narvas pils bastioni, senais rātsnams, skats uz Narvas upes pretējā krastā esošo Ivangorodas cietoksni Krievijā. Narvas pils – cietokšņa apmeklējums. Ziemeļu kara bargās cīņas un Pētera I mežonīgās dzīres. Narvas simbols – skatu tornis Garais Hermanis, zviedru laiku Ziemeļu pagalms ar amatnieku darbnīciņām. Pret saņemto senlaicīgo monētiņu – ieejas biļeti iemainiet tajās sev kādu suvenīriņu!

Ontikas stāvkrasts ir Igaunijas augstākais kaļķakmens stāvkrasts. Tas ir 55 metrus augsts un kā grāmata atklāj vērotājam dažādo ēru slāņus.

  1. diena

Kohtlas raktuvju parks, kur gida pavadībā dosimies pazemes pārgājienā un apmeklēsim dažādas kalnraču darba vietas, tai skaitā sprāgstvielu noliktavu, brauksim ar īstu pazemes kalnraču vilcienu.

Ekskursija pa Rakveres pilī.  Interesenti varēs šaut ar loku un bultām, nofotografēties viduslaiku tērpā, pastaigāt pa „nāves taku”, pabūt viduslaiku spīdzināšanas kamerā.

Paides nocietinājuma tornī ir izveidots laika centrs “Wittenstein”. Laika mašīnas lomā ir lifts, kurš aizved no viena laikmeta citā. Torņa stāvos var iepazīties ar senajiem laikiem, ordeņa laikiem, karaļu un caru laikmetu, okupācijas un neatkarīgās Igaunijas laiku un neatkarības atjaunošanas laiku.

* Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
* Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.

Pieteikties braucienam
 


Comments are closed.