- Tūrisma Birojs Mārītes - http://www.marites.lv -

IEPAZĪSTI VĒL NEIEPAZĪTO

28.09.2019.
Ceļojuma cena: 26 EUR 
Papildizdevumi: ~ 10 EUR 
1 dienas brauciens

‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌

Izbraukšana no Liepājas (K. Zāles laukums/ pie viesnīcas LIBAVA)

Kūdras pārvadāšanai paredzētie šaursliežu dzelzceļi ir daļa no Latvijas unikālā industriālā mantojuma. Agrāk to Latvijā bija vairāk nekā trīsdesmit, šobrīd – atlikuši tikai vienpadsmit. Baložu kūdras dzelzceļš ir vienīgais no tiem, kas atvērts apmeklētājiem kā muzejs. Baložu kūdras muzejdzelzceļš ir entuziastu saglabāts šaursliežu dzelzceļš ar 2,5 km agrākā sliežu ceļa.

Muzejdzelzceļa kolekcijā ir vairākas retas un unikālas lokomotīves un vagoni, piemēram, autentisks kūdras dzelzceļa ēdnīcas vagons.

“Satikšanās vieta Skudras” radās šovasar. Tas ir Agneses Skudras lolojums, kas izaudzis no sapņa par skaistu, mājīgu vietu, kur satikties savējiem – gardumu radītājam un gardēžiem.

“Satikšanās vietā Skudras” Ragaciema tirdziņā var iegādāties žāvētas vistiņas, asinsdesas, gaļas ruletes, desas, pastēti un citus produktus, kas gatavoti pašu uzņēmumā. Te var piesēst terasē un nobaudīt izlejamo alu, kvasu vai sidru; te var pasūtīt gaļas plates un vēl un vēl, un vēl…

Kaņiera pilskalna taka. Taka ved cauri mežam un zāļu purvam uz Kaņiera pilskalnu. Pa ceļam tā šķērso akmeņu valni, kas iespējams, ir bijis saistīts ar pilskalnu. Par to, cik vecs ir Kaņiera pilskalns un kas to apdzīvojis, vēsturnieki joprojām strīdas. Vieni uzskata, ka tā ir ļoti sena cilšu apmetnes vieta, citi – ka to izmantojuši jūras laupītāji, lai uzbruktu kuģiem. Takas galā ir izvietota skatu platforma, no kuras var pārredzēt Kaņiera ezeru.

* Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
* Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.

Pieteikties ekskursijai: