
Diena | Programma | Naktsmītne |
1. |
|
Naktsmītnes viesnīcā ar brokastīm. |
2. |
|
Naktsmītnes viesnīcā ar brokastīm. |
3. |
|
Ceļojuma apraksts
Kaļiņingrada – kādreizējās Austrumprūsijas metropole Kēnigsberga (pie mums pazīstama arī kā Karalauči). Savos ziedu laikos bijusi Vācu ordeņa centrs un galvaspilsēta, kūrfirstu un karaļu rezidences pilsēta. Kēnigsberga piesaistījusi kā ar savu neatkārtojamo skaistumu un krāšņajām ainavām, tā arī ar savu kultūras un zinātnes gaisotni, kuras centrs bija 1544. g. dibinātā universitāte, kas saistās ar Imanuela Kanta, Johana Gotfrīda Herdera, Karla fon Bēra un daudzu citu izcilu zinātnieku un domātāju vārdiem. Spēcīgs 19. gs. bijis Prūsijas kara ministra fon Boijena veidotais cietoksnis, kura teiku apvītie forti ar neogotiskajiem sarkano ķieģeļu vārtiem saglabājušies līdz pat mūsdienām. Traģisks pilsētai bija Otrais pasaules karš un it īpaši pēckara laiks, kad, ļoti iespējams, Kēnigsbergas pilī gājusi bojā pasaulslavenā Dzintara istaba. Padomju režīms vandāliski iznīcināja ne tikai kara laikā cietušās celtnes, bet arī veselās. Neskatoties uz to, pilsēta saglabāja virkni baznīcu ar pašlaik atjaunojamo, majestātisko Domu priekšgalā un daudzas citas seno pilsētas ziedu laiku liecības. Jantarnij – dzintara ciemats. Šī ir vienīgā vieta pasaulē, kur atrodas 90% no pasaules dzintara rezervēm. Pilsētciematā atrodas pasaulē vienīgais dzintara ieguves kombināts, kas rūpnieciski iegūst dzintaru. Pilsētciematā atrodas Dzintara muzejs. Svetlogorska – kādreizējā kūrortpilsētiņa, kurā, tāpat kā visā apgabalā, savulaik dzīvojusi baltu tauta – prūši. Vācieši šai vietai devuši Raušenas vārdu. 18. un 19. gs. šeit izveidojies kluss un romantisks privāto vasarnīcu rajons, kurš vēlāk pārtapis kūrortā. Pasaulslavenas ir apkārtnē esošās dzintara ieguves vietas. Vēl joprojām cilvēkus piesaista pie jūras pastaigu vietas ar šim novadam raksturīgajiem romantiskajiem jūras stāvkrastiem un vienu no pasaules lielākajiem saules pulksteņiem, ar kura palīdzību iespējams noteikt laiku līdz 15 minūšu precizitātei. Zeļenogradska – kādreizējā Kranca, kur Vācu ordenis Kuršu jomas galā uzcēla varenu, pret lietuviešiem vērstu pili. Vēlāk šai vietā atradās vienkāršs zvejniekciems, kādi šeit un Kuršu jomā izvietojās netālu viens no otra – līdzīgi kā Kurzemes piekrastē. Līdz pat 20. gs. sākumam šeit nereti bija iespējams dzirdēt arī kuršu valodu. Pašlaik pilsētiņa, kura saglabājusi daudz no sava senatnīgā centra, ir iecienīta atpūtas vieta. Kuršu kāpa – cilvēka un dabas līdzāspastāvēšanā. Apmeklēsim Kuršu kāpas interesantākās vietas Krievijas teritorijā. Kuršu kāpas ir vienīgā vieta visā Eiropā, kur sastopas jūra, līči, ezera krasti, dienvidu taiga un plašie lapu koku meži. Kuršu kāpas interesantākā un mistiskākā taka – “Dejojošais mežs”. Tā ir vieta, kur priežu stumbri deformējušies laika gaitā, veidojot cilpas un citas dīvainas formas. Nav īstas skaidrības par to, kas tieši to izraisa. Ceļojuma cenā ietilpst:
Papildizdevumi:
Krievijas valūta: Krievijas rublis (RUB). 1 EUR = ~ 75 RUB Svarīgi: Krievijas vīzas saņemšanai nepieciešams (noformēšanas laiks ~ 2 nedēļas):
!! Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase un vīza. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara (var tikt prasīti papildus dokumenti). !! Ceļošanai ārpus Šengenas zonas valstīm nav izmantojamas Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kas izsniegtas ar derīguma termiņu 50 gadi. * Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
* Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.
|