Dienvidigaunija – Setu zeme

25 – 26.07.2020.
Ceļojuma cena: 80 EUR
Papildizdevumi: tiks precizēti
2 dienu brauciens‌

  1. diena

Vastselīnas pilsdrupas – Livonijas liecinieces. Pie drupām atrodas viens no divdesmit viena Nacionālās ģeogrāfijas dzeltenajiem logiem. Logi apzīmē svarīgākos aktīvās atpūtas un dabas, kā arī kultūras un vēstures objektus reģionā.

Piusas alu aizsargājamā teritorija atrodas Pilvas (Põlva) novadā, Oravas pagastā, Igaunijas-Krievijas pierobežā. Tā ir pazemes alu sistēmas ar velvētiem griestiem un smilšakmens kolonnām. Alas radušās, cilvēkiem izrokot smiltis stikla ražošanai 1922.-1966. gados. Piusas alas ir vislielākā līdz šim zināmā sikspārņu ziemošanas kolonija Austrumeiropā. Alas apmeklēsim gida pavadībā.

Sveika, Setu zeme – Setomā! Apburošs skats uz apkārtni no Meremā (Meremäe) kalna 18 m augstā skatu torņa platformas, kas izvietota 234,5 m augstumā virs jūras līmeņa. No skatu torņa var pārredzēt visu Setomā, skaidrā laikā redzēt Pleskavas ezeru un Pečoru klostera kupolus.

Setu lauku sētā Varskā – brīvdabas muzejā, uzzināsim par šīs etniskās un lingvistiskās minoritātes kultūru un tradīcijām – vieta, kur tiek rīkoti dziesmu un citi svētki. Setu savdabīgais dziedāšanas stils – lēlo ir ierakstīts UNESCO garīgā mantojuma sarakstā. Tautasdziesmā lēlo dziedātājs improvizē vārdus. Austrumu un rietumu ietekme, atrodoties uz divu valstu un kultūru robežām, iespaidojusi setu valodu, tautas tērpu, ēdienu savdabību.

Iespējams. 19. gs. tējnīcā setu kulinārā mantojuma pusdienas un folkloras priekšnesums. 

  1. diena

Sivahavas ciems ir viena no 21 Dienvidigaunijas vietām, kas ir atklāšanas vērtas, un ir atzīmētas ar National Geographic dzelteno logu. Sivahavas vilnas fabrikā-muzejā var iepazīties ar vilnas dzijas tapšanas gaitu – vilnas plucināšanu, kāršanu un vērpšanu. Vietējā “Villakalli Puut” veikaliņā var iegādāties no vilnas izgatavotus izstrādājumus un citus vietējos rokdarbus.

Lielais Munameģis ir Baltijā augstākais kalns. Tā augstums ir 318 m virs jūras līmeņa. No Lielā Munameģa skatu torņa 50 km rādiusā paveras lielisks skats uz Igaunijas dabu.

Uz Igaunijas un Latvijas robežas izvietotā Mežabrāļa Lauku saimniecība piedāvā unikālu iespēju doties pārgājienā pa mežabrāļu takām, sameklēt mežabrāļu slēpņus, pabūt bunkurā, dzirdēt stāstus par patiesiem notikumiem.

* Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
* Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.

Pieteikties ekskursijai:

Comments are closed.