Cilvēks var…


Ķeguma HES, Baldones observatorija un
JELGAVAS LEDUS FESTIVĀLS

09.02.2019.
Ceļojuma cena: 21 EUR
Papildizdevumi: ~ Cena tiks precizēta 
1 dienas brauciens

Izbraukšana no Liepājas (K. Zāles laukums/ pie viesnīcas LIBAVA), plkst.7:00

Ūdens ir cilvēces dzīvības dzīsla. Tas mums dod gan pārtiku, gan veldzē slāpes un to dara jau tūkstošiem gadu. Un tagad mūsdienās ūdens ir arī mūsu elektroenerģijas šūpulis – upes baro hidroelektrostacijas ar ūdeni, kas griež turbīnas, un pie mums galu galā nonāk Latvijā ražota, zaļa ekeltroenerģija. Ķeguma HES – Enerģētikas muzejs pastāvīgā ekspozīcija . Tā sniedz ieskatu Latvijas enerģētikas vēstures liecībās – elektroenerģijas ražošanas, pārvades un sadales attīstībā, iepazīstinot ar Daugavas hidroelektrostaciju celtniecības vēsturi, darbību un attīstības tendencēm Latvijā..

Kūrorta pilsētiņas Baldones tuvumā, meža ielokā atrodas Baldones Šmita teleskops, kas ir unikāls liela redzeslauka instruments, lielākais Baltijā un 12.  lielākais šādas sistēmas teleskops pasaulē. Teleskops ir paredzēts gan tiešajiem, gan spektrālajiem debess ķermeņu novērojumiem. Baldones Astrofizikas observatorija ir vienīgā profesionālā observatorija Latvijā, kur nodarbojas ar novērojumiem optiskajā diapazonā. Baldones observatorija dod aizraujošu iespēju paceļot kosmosa tālēs, palūkoties uz Saules sistēmas planētām no dažu tūkstošu kilometru attāluma ar planetārija palīdzību jebkurā diennakts laikā un jebkuros laika apstākļos.

Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls Jelgavā, Latvijā notiks jau 21. gadu. Festivāls tā pastavēšanas gadu laikā ir audzis un attīstījies gan mākslinieciski, gan organizatoriski, iemantojot atzinību un labas atsauksmes ārzemju mākslinieku un citu starptautisku festivālu vidū. Tāpēc ik gadu tas pulcē vairak nekā trīsdesmit pasaulē atzīus profesionālus tēlniekus un māksliniekus no dažādām pasaules valstīm.

* Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
* Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.

Pieteikties ekskursijai:

Izdrukāt Izdrukāt

Comments are closed.