Bauska

11.07.2020.
Ceļojuma cena: 25 EUR
Papildizdevumi: 15 EUR
1 dienas brauciens‌

Apskates saimniecība “Vaidelotes”  piedāvā iespēju aplūkot garšaugu un ārstniecības augu kolekcijas, nobaudīt ārstniecības augu tējas, izbaudīt seno latviešu virtuvi, atpūsties zem lielā ozola. Saimniecībā iespējams iepazīties ar latvisko dzīves ziņu, lauku ikdienu un veselīgu uzturu, izprast maizes tapšanas ceļu.

Bauskas vecpilsēta izvietojusies Mēmeles kreisajā krastā, to veido 2 upei paralēlas ielas ar šķērsielām.  Ar Kurzemes hercoga Gotharda Ketlera rīkojumu sākas apbūve tagadējā vecpilsētā. Latviešu draudzes vajadzībām tagadējā Saules dārzā tika uzcelta Sv. Trīsvienības baznīca. Vecpilsētā ir bijušas 2 Sinagogas, bet abas nodedzinātas.  Plašā Rātslaukuma centrā majestātisks slejas atjaunotais Rātsnams, bija lielākais un greznākais visā Kurzemes un Zemgales hercogistē.

Pēdējais jaunums, kas saista daudzu tūristu interesi, ir Rīgas ielā izveidotā “Rožu aleja” un “Zivju mozaīka” Strautnieku ielā.

Bauskas muzeja krājumu veido vairāk par 56 tūkstošiem vienību: senlietas, fotogrāfijas, dokumenti, grāmatas, mēbeles, darba rīki,  sadzīves priekšmeti un citas vēstures liecības. Izveidotas tematiskās izstādes gan pieaugušajiem, gan bērniem. “Atraktīvs piedzīvojums  Bauskā 20.gadsimtā”.

Raupjā maluma miežu grādīgā dzēriena tapšana Bauskas alus darītavā un putojošā miestiņa smeķēšana.

* Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
* Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.

Pieteikties ekskursijai:

Comments are closed.